menu

DOBRODRUŽSTVÍ A SAFARI

Máte-li rádi dobrodružství a adrenalin, doporučujeme Vám vydat se do vnitrození ostrova objevovat několik krásných parků. Budete očarování překrásnou přírodou ostrova Mauricius a zároveň si užijete legraci a trochu adrenalinu na zdejších atrakcích, které čekají jen na Vás...

Safari a ptačí rezervace CASELA

Rezervace Casela Park se nachází na západě Mauricia, mezi středisky Flic en Flac a Tamarin a rozkládá se na ploše 14 hektarů. Návštěva safari  Vás zavede do africké savany a probíhá v otevřeném vozidle, které vyjíždí každou hodinu mezi 9:00 hod a 16:00 hod a můžete z něj přímo krmit zebry, pštrosy, antilopy a další africká zvířata. Součástí parku je také ptačí rezervace, kde můžete vidět až 1500 ptáků z více než 150-ti druhů, malá farma, kde můžete mimo  jiné obdivovat opice či klokany, dětský koutek, hřiště, skluzavky, obchod se suvenýry, bar a restaurace s překrásnou panoramatickou vyhlídkou na západní pobřeží.

Mauricius Casela Park


Další velkou atrakcí rezervace Casela Park je jednoznačně procházka se lvy, tygry či gepardy. Tyto divoké kočky zde vychovávají již odmalička, takže jsou krotké a procházka místní savamou za doprovodu několika velkých „kočiček“ bude zajisté Váš celoživotní zážitek!

Mauricius Casela Park


Park dále nabízí pro milovníky dobrodružství výpravnou cestu v kombinaci turistiky, lezení a dobrodružství. Po krátké přednášce vás autobus odveze do hor, kde začne pěší túra společně s místními průvodci. Přejdete po dřevěné lávce, která vede přes propast hlubokou 60 metrů a po jejím překonání se dostanete k vodopádu, kde na vás čeká další překvapení v podobě zip-line. Průvodci vám připraví chutné občerstvení - čeká na vás grilování, jídlo se bude podávat na dřevěné plošině mezi stromy. Po osvěžující přestávce přijde další dobrodružství, musíte přeplavat kaňon, než se konečně dostanete k 150 metrů dlouhé, dech beroucí propasti, kterou překonáte pomocí zip-line.

Mauricius Casela Park

Casela Park dále také nabízí jízdu na čtyřkolkách po safari.


 

Dobrodružný park s visutými mosty v korunách stromů

Adventure Park se nachází se v samém srdci tropického pralesa  Mauricia a jeho největší atrakcí jsou mosty, zavěšené v korunách stromů,  vázané z lan s jistícími provazy.  Nachází se zde dvě stezky, které jsou vhodné pro všechny  a obě tyto trasy zdoláte za cca 2,5 hodiny. Kromě těchto dvou cest po visutých lávkách je také možný trekking v parku, kdy má park k dispozici 5 značených stezek.  

Pro návštěvu tohoto parku doporučujeme sportovní oblečení a obuv. Děti mohou tyto stezky absolvovat pouze v doprovodu dospělé osoby a minimální věk pro účastníky je 6 let.

Do Adventure Parku se dostanete přes park Chamarel Seven Colored Eearth, tedy nejlepší je spojit návštěvu těchto dvou unikátních parků dohromady. 

Mauricius

 


Dobrodružná výprava na Trois Namelles Mountain

Hora Trois Mamelles Vás uchvátí především svým vzhledem, kdy vytváří jedinečné panorama ostrova Mauricius. Nachází se na západě ostrovaje a má tři vrcholy, kdy každý z nich se nachází ve výšce cca 600 metrů nad mořem. Tato dobrodružná výprava vede po hřebeni hory až na její vrchol. Během cesty zdoláte tunel v útrobách horského masivu a budete objevovat nedotčené lesy s majestátními starými stromy, některé části trasy je nutno dokonce i slézat. Odměnou za náročné stoupání vám bude panoramatický pohled na ostrov z vrcholu hory. Túra končí obědovým piknikem.

Mauricius Mammeles Mountain 

 


Lezení po skalách na jihozápadě Mauricia

Polodenní horolezecká expedice Vás zavede na jihozápadním pobřeží ostrova Mauricius, na útes Belle Vue, kde zažijete horolezení v krásném prostředí, kde se nachází také známá jeskyně La Pointe aux.
Naučíte se základní lezecké techniky, pravidla bezpečného lezení, a to vše s těmi nejlepšími průvodci a instruktory. Součástí této expedice je i školení v některých dechových cvičeních, která vám umožní maximalizovat váš výkon při slézání skalních stěn a útesů.

Obtížnost při lezení je minimální, proto je výlet vhodný i pro začatečníky. Tato expedice je vedena nejlepším horolezcem na Mauriciu, který má bohaté zkušenosti jak s horolezectvím, tak i při záchranných akcích ve všech oblastech ostrova.

 


Jízda na koni

Prozkoumejte s námi jednu z nejkrásnějších oblastí jihovýchodní části ostrova Mauricus z koňského hřbetu!  Projížďky probíhají na krásném soukromém pozemku o rozloze 2 000 hektarů  a místní koně jsou ideální volbou pro klidné vyjížďky i pro nezkušené jezdce. Zkušení průvodci pojedou s vámi a vy si tedy budete moci vychutnat potěšení z vyjížďky uprostřed krásné přírody. Výlety se konají každý den ráno nebo odpoledne a jsou pečlivě naplánovány podle jezdecké úrovně účastníků. Vyjížďka trvá asi 2 hodiny ve skupinkách maximálně šesti jezdců. K dispozici Vám jsou také teplé sprchy a osvěžující ručníky. Na vyjížďku je nutné mít dlouhé kalhoty a sportovní obuv s ponožkami.

Mauricius - jízda na koni

 


Zip -line dráhy (tyroliennes)

Zcela jedinečné polodenní dobrodružství Vás čeká na samotném jihu ostrova Mauricius, kde budete mít na výběr ze 7 zip-line drah v celkové délce cca 1,5 km. každá dráha je jiná a liší se od sebe délkou, výškou a rychlostí. Ta nejdelší dráha měří 250 metrů. Dráhy vedou překrásnou mauricijsou přírodou a nabízí krásná panoramata a skvělý adrenalinový zážitek!

Výlet zahrnuje také trekking a koupání v průzračných vodách. Na konci výletu si můžete vychutnat tradiční mauricijský oběd v příjemné restauraci nacházející se v kouzelném prostředí u řeky.

Mauricius zip line dráhy

 


Skydive - tandemové seskoky padákem

Pokud milujete opravdový adrenalin, určitě si nesmíte nechat ujít seskok padákem z výšky 10.000 stop!

Vzlétá se z nádherných plantáží s cukrovou třtinou Mon Loisir, s výhledem na ohromující laguny Mauricia a na útesy rozprostírající se daleko do Indického oceánu. Let před samotným skokem nabízí pohled na ostrov z ptačí perspektivy, spatříte vnitrozemí i horské scenérie a budete mít výhled na malebné pobřeží.

Po cca 25 minut letu dosáhnete výšky 10.000 stop, dveře letadla se otevřou a vy zažijete tandemový seskok v doprovodu zkušeného a kvalifikovaného instruktora. Volný pád trvá asi minutu a dosáhnete při něm rychlosti 200 km/hod., potom instruktor otevře padák a po dobu cca 5 minut budete plachtit vzduchem nad krajinou. Nakonec vás instruktor navede na bezpečné přistání.

Mauricius - tandemový skok padákem

Celé dobrodružství absolvujete asi za 1 hodinu, včetně pozemního školení před odletem. Po seskoku obdržíte certifikát za tandemový seskok, díky němuž si můžete tuto nevšední zkušenost kdykoli v budoucnosti znovu připomenout. Za malý příplatek si také můžete pořídit DVD se záznamem vašeho seskoku.

 


 

Okružní lety helikoptérou

Pokud se nebojíte výšek, okružní lety helikoptérou jsou dalším skvělým tipem na vzrušující zážitek. Celý ostrov mauricius si prohlédnete zpračí perspektivy a pořídíte si zajisté krásné fotografie. Délka okružního letu může trvat nejméně 15 minut, maximálně pak 1 hodinu.  

Mauricius - let vrtulníkem

 


 

Vyhlídkový let soukromým letadlem

Turistické vyhlídkové lety v malých soukromých letadlech Vám umožní obdivovat krásy ostrova Mauricius  z ptačí perspektivy. Naskytnou se Vám překrásné pohledy na měnící se pobřeží, hornaté vnitrozemí a překrásné tyrkysové laguny obklopené bělostnými plážemi. Odlétá se z letiště Rivière du Rempart na severovýchodě Mauricia, kde se setkáte s pilotem, prohlédnete si letadlo a obdržíte krátkou instruktáž před samotným letem.  Let probíhá v nízké výšce, cca 1 500 stop, abyste si mohli vše dobře a jasně prohlédnout, včetně místních pamětihodností a měli možnost pořídit si celou řadu krásných fotografií.

Vyhlídkové lety se provádějí privátně, Vy budete sedět vedle pilota, který zodpoví vaše dotazy a ukáže vám všechny památky a přírodní krásy, které si přejete vidět.

Mauricius - let soukromým letadlem