menu

PĚŠÍ TURISTIKA NA MAURICIU


Mauricius je vyjímečný kromě svých krásných písečných pláží také svým malebným vnitrozemím v podobě krásných zalených kopců, roztodivných skal a kaňonů s vodopády.

 

Pokud tedy patříte k těm, co rádi chodí v přírodě a objevují překrásná panoramata, jistě vás potěší skutečnost, že je zde mnoho krásných míst a tras, které vám umožní detailně prozkoumat všechny krásy, které dostal ostrov Mauricius do vínku.

Informace o možných turistických stezkách a průvodcích obdržíte v turistické informační kanceláři, která sídlí v hlavním městě Port Louis nebo u Vaší delegátky.  Mnoho turistů si oblíbilo oblasti jako Macchabee Forest Reserve či národní park Black River Gorges. Nejdůležitější trasou pro pěší turistiku je však Curepipe.

 

Vyzkoušené trasy, které doporučujeme

Trek z Le Pétrin ke Grande Riviere Noire

Tato trasa vás provede nejkrásnějšími přírodními scenériemi na Mauriciu. Začíná v Le Pétrin, budete mít krásný výhled na Grande Riviere Noire, ale také na zdejší vodopády. Trasa Vás pak dál provede přes národní park Black River Gorges, kde zřejmě narazíte na malé úseky domorodé vegetace. Poté začne horší část trasy. Stezka totiž začne prudce klesat a budete muset zdolat nespočet nášlapných kamenů, které mohou být i dosti kluzké. Asi po kilometrovém namáhavém sestupu se však dostanete také na lepší cestu. Dost možná na ní potkáté také terénní automobil. Cesta dále klesá k řece a pokračuje po rovině skrz údolí řeky. Na křižovatce, která má tvar písmena T, se vydejte doleva a pokračujte po cestě, jež vás dovede až k cíli, to jest ke Grand Riviere Noire. Turistům v dobré kondici tato trochu náročnější trasa zabere zhruba 5 hodin.

Trek z Le Pétrin k vodopádům Tamarind

V průběhu cesty, která není příliš náročná, se vám naskytnou nádherné výhledy na okolní scenérie. Celý trek vám zabere asi 4 hodiny. Vězte, že pohled na tyto nádherné vodopády za to určitě stojí!

 

Výstup z Rose Hill na  Corps de Garde


Vrchl hory Corps de Garde je nejlepší zdolat z Rose Hill a výstup na něj vám zabere okolo tří hodin. Výstup je nejlepší podniknout v ranních hodinách, protože na severní straně hory je odpoledne obvykle velké horko.

Své horolezecké ambice však výborně uspokojíte i při výstupech na vrcholky hor Pouce, Montagne du Lion, Pieter Both, což je druhá nejvyšší hora na ostrově, Le Morne Brabant či Montagne du Rempart.