menu

VODNÍ A PODMOŘSKÁ DOBRODRUŽSTVÍ

Ostrov Mauricius nabízí řadu krásných výletů lodí k místním překrásným ostrůvkům, stejně tak i romantické plachtění na katamaránu při pozorování západu slunce.

Zdejší korálová bariéra dále nabízí krásné potápění a šnorchlování s úchvatným podmořským životem. V řadě případů je podmořských dobrodružství pomocí technických vymožeností více přiblíženo také dětem či osobán, které mají z klasického potápění strach.

 

Procházka po mořském dně

Ve středisku Grand Baie či Belle Mare budete mít možnost projít se ve speciálním skafandru po mořském dně a prohlédnout si tak zdejší podmořskou říši. Nasadíte si potápěčskou helmu, do které vám bude z lodě vháněn vzduch a vy se tak budete moci v klidu procházet po útrobách moře. Společnost vám jistě rády udělají desítky ryb kroužících okolo vás!

Mauricius - prochazka po morskem dne 


 

Okružní plavby na katamaránech

Skrýváte-li v sobě romantického ducha, jistě si nenecháte ujít příležitost vydat se na projížďku kolem nádherného mauricijského pobřeží a nebo si vyjet na některý z nedalekých ostrůvků. K těmto účelům vřele doporučujeme ostrůvky Ile Plate, Ilot Gabriel či Ile aux Cerfs. Zatímco budete trávit zamilované chvilky ve dvou a nebo se slunit na palubě, posádka se bude pečlivě starat o vaši bezpečnost i pohodlí. Jako bonus vám připraví vynikající oběd a scházet nebude ani doprovodný program. Těšit se můžete například i na šnorchlování.

Mauricius catamaran


Návštěva ostrova Ile Aux Aigrettes

Malý korálový ostrov Ile Aux Aigrettes se nachází nedaleko pobřeží ostrova Mauricius u města Mahebourg, uprostřed přírodní rezervace. Výlet  do těchto krásných míst  trvá asi hodinu a půl a v jeho rámci můžete objevovat krásy ostrova a vychutnat si panenskou mauricijskou přírodu v doprovodu zkušených průvodců. Objevíte zde endemické rostliny a živočichy, kteří jsou zcela jedineční, neboť se nachízí pouze zde. Při návštěvě ostrova budete mít možnost vidět fascinující scenérie jihovýchodního Mauricia a seznámit se i s jeho ranou historií.

 

Výlet lodí na ostrov Ille Aux Cerfs

Výlet komfortním motorovým člunem  na ostrov Ile aux Cerfs nabízí den plný dokonalého odpočinku, opalování na oslňujících bělostných písečných plážích, koupání v teplých tyrkysových vodách lemujících pláže, šnorchlování v krásné laguně a příležitost vyzkoušet vodní sporty. Po příjezdu na ostrov Vás čeká uvítací koktejl ve známém baru Ile aux Cerfs Sand Bar a poté Vám bude přidělené tradiční plážové lehátko  na slavné pláži Ile aux Cerfs. Během Vašeho pobytu na ostrově se můžete slunit, šnorchlovat či prozkoumávat ostrov. Během 12.00 a 14.00 hod se podává tříchodové menu v jedné ze dvou plážových restaurací  Paula et Virginie (rybí restaurace) nebo  Masala (indická restaurace), který je také zahrnutý v ceně výletu. 

Mauricius - ostrov Ille aux Cerfs

 


 

Blue safari a podmořské skútry


Blue safari nabízí ze střediska Grand Baie zajímavé výlety ponorkou a také podmořské skútry. Vydáte se lodí do zálivu, kde na Vás již budou čekat skútry a ponorky pro 5 nebo 10 osob. Za pomocí zkušeného kapitána se dostanete do hloubky 35 metrů a budete se vznášet kolem korálových útesů a pozorovat hejna ryb pod vodní hladinou. Vrcholem projížďky pro vás jistě bude jízda okolo ztroskotaných vraků lodí, které se rovněž staly domovem pro nejrůznější podmořské živočichy. Na rozloučenou vám pak zástupci Blue safari předají certifikát dokládající vaši účast na této jedinečné podmořské expedici.

Mauricius Blue Safari 

Tatáž společnost provozuje také několik podmořských skútrů, které jsou obvykle přizpůsobeny pro dvě osoby. Skútr si zájemci obvykle řídí v třímetrové hloubce sami, ovšem činí tak za odborné asistence průvodců.

 


Výlet lodí s proskleným trupem v zátoce Marine Park

Park Marine se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova nedaleko města  Mahebourg a je jedním
z nejlepších míst k pozorování překrásného podmořského života. Během tohoto 2-hodinového výletu pojedete na proskleném člunu právě do tohoto parku, kde díky okolní křišťálově čisté vodě budete mít výhledy na  útesy plné ryb a velkého množství korálů. Během plavby budete mít také zastávku na šnorchlování v tomto přírodním parku.  Příslušenství pro šnorchlování  je nutné vzít s sebou nebo je možné si ho vypůjčit přímo na lodi.

 


Semi- submarine trip

Semi-ponorka, neboli poloviční ponorka je ideální především pro děti, které milují dobrodružství pod vodou, neboť nabízí skvělý způsob, jak objevit podmořský svět, aniž byste se přitom namočili. Celá výprava probíhá v pohodlí pod mořskou hladinou, v klimatizované místnosti, která vám nabídne panoramatický výhled na korálové útesy, ryby a na mnoho dalších zajímavostí. Cesta trvá 1 hodinu a 45 minut.

Mauricius - semi ponorka 


 

Plavání s delfíny (2,5 hodiny)

Zažijte skvělý žážitek strávit 2,5 hodiny s delfíny v jejich přirozeném prostředí!  Ponořte se do životního dobrodružství a zaplavte si s delfíny v křišťálově čisté vodě. Na rozdíl od mnoha jiných míst, která omezují plavání na bazén nebo na setkání v mělkých vodách, nabízíme jedinečnou příležitost vstoupit do jejich teritoria a užít si setkání s delfíny přímo na otevřeném moři.

Instruktáž před plaváním zahrnuje  informace o přirozeném chování delfínů, pokyny pro jejich pozorování, bezpečnostní opatření na lodi a postupy pro plavání s delfíny. Vybavení pro šnorchlování je k dispozici zdarma. Cesta probíhá na rychlých motorových člunech, odplouvá se ze západního pobřeží z oblasti Tamarin a na požádání můžeme také zajistit přepravu z vašeho hotelu a zpět.

 


 

Výprava na pirátské lodi na ostrov lle aux Cerfs

Během této celodenní dobrodružné pirátské a zábavné plavby prožijete plachtění na pirátské lodi na krásný ostrov Ile aux Cerfs a zároveň vás pobaví vzrušující pirátská show, živá hudba a taneční vystoupení. Během plavby si budete užívat cestu podél jihovýchodního pobřeží Mauricia, včetně návštěvy vodopádů Grand River South-East, ostrova Ile aux Cerfs, parku Blue Bay Marine Park a plavby na ostrov Ile aux Aigrettes. Cena výletu zahrnuje kompletní barbeque oběd včetně výběru nápojů (alkoholických i nealkoholických). S sebou doporučujeme klobouky, krém na opalování, fotoaparáty, kamery a plavky.

 


AQUAPARK

Aquapark se nachází se na východním pobřeží ostrova a nabízí řadu atrakcí, jako jsou obrovské tobogány, vířivka, líná řeka, herní koutek, bazén pro dospělé i děti a velký výběr míst ke stravování, odpočinku a k nákupu suvenýrů.

Maurcius - aquapark

 


Podmořské skútry

Zažijte s námi pozoruhodnou cestu v podmořském skútru! Scooter Cruiser je potápěčské vozidlo s vlastním pohonem (něco mezi skútrem a ponorkou), které se používá především pro úvodní ponory do maximální hloubky 10 metrů a poskytuje posádce maximální bezpečnost.
Jízda na podmořském skútru je úžasným a nezapomenutelným zážitkem, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Při této dobrodružné výpravě nepotřebujete masku, šnorchl a kyslíkovou lahev na zádech jako u klasického potápění. Vše za vás obstará Scooter. Proto také nejsou před výpravou vyžadovány žádné zdlouhavé potápěčské kurzy a podmořské dobrodružství můžete prožít během několika minut.

Mauricius - podmořské skútry

 


Výlet na kajaku na ostrov lle d´Ambre (s piknikem)

Skvělá příležitost vypnout mobilní telefony a vyjet si na kajaku obdivovat krásu lagun, bělostné písečné pláže, malé ostrůvky a okolní krajinu. Pádlujte přes mangrovníkový háj na Ile d'Ambre a vychutnejte si kouzlo okolní přírody. Toto fascinující místo hraje důležitou roli v místním ekosystému. Navštívíte mnohá zákoutí ostrůvku a seznámíte se s jeho historií.

Ile d'Ambre je ostrůvek uvnitř laguny s rozmanitou vegetací, bujná flóra a stinná vodní zákoutí vám vezmou dech. Kromě přírodních krás se zde seznámíte i s historií Ile d'Ambre, jenž sehrál v dějinách Mauricia svou důležitou úlohu.

Během celodenního výletu si můžete pochutnat na obědovém pikniku na velmi malém ostrůvku Bernache. Po něm následuje procházka a následná pauza na relaxaci s možností koupání.
Výlet je zakončen plavbou přes křišťálově čisté laguny zpátky na pobřeží.
 


Big game fishing

Ostrov Mauricius je proslavený také díky možnosti rybolovu v hlubokém moři, které bylo praktikováno místními obyvateli již po mnoho let. V perfektních podmínkách panujících zde v průběhu celého roku, můžete bojovat například s obřím modrým marlinem, černým marlinem, žraloky mako, tuňáky a s mnoha dalšími zajímavými rybami, které tu čekají jak na zkušené rybáře, tak na úplné začátečníky.

Mauricius je držitelem několika světových rekordů v rybolovu (IGFA), včetně ulovení žraloka mako, který měl 1 115 liber, žraloka modravého s 400 librami nebo bílého tuňáka s 224 librami.

Mauricius rybolov

Slavný modrý marlin je ohromující nejen svou velikostí, ale i legendárním bojovým uměním, které z něj činí jednu z nejvyhledávanějších ryb na celém světě. Tito skuteční obři jsou na samém vrcholu potravního řetězce. Skrývají se ve vodách v okolí Mauricia a čekají, až se budou moci vrhnout na nic netušícího tuňáka nebo na návnadu umístěnou za rybářským člunem. Bitva s těmito monstry může trvat i déle než tři hodiny. Nejdelší boj s marlinem na ostrově trval dvacet šest hodin a skončil zlomením prutu.

Díky bohatému podmořskému životu je Mauricius vysoce oceňován nadšenci sportovního rybolovu na celém světě. Teplý hluboký modrý oceán a nádherné počasí severního pobřeží ostrova Mauricius nabízejí všechno, co je pro tuto aktivitu potřeba. Zdejší vody jsou právem považovány za nejlepší místo pro rybaření. Jsou skutečnou výzvou pro všechny nadšence, kteří chtějí ulovit některou z místních úžasných ryb.