menu

PLÁŽE NA MAURICIU

Mezi hlavní důvody, proč se každým rokem vydávají tisíce turistů na Mauritius, jsou bezesporu jeho nádherné pláže. Ostrov se může pyšnit 330 km dlouhým pobřežím, z něhož většinu tvoří bílé písečné pláže přímo vybízející k lenošení na slunci, vodním hrátkám a šnorchlování.

Téměř celý ostrov je chráněn korálovým útesem ve vzdálenosti 100 až 500 metrů od břehu, který zastavuje vlny a vytváří překrásné tyrkysové laguny a ideální prostředí pro objevování podmořského světa.

Když říkáme pláže, myslíme tím především pláže, kde se dá koupat a plavat. Takové pláže nejsou na ostrově všude a neznalost těchto informací Vám může špatným výběrem hotelu úplně zkazit dovolenou, když jste především plavci a přijedete do hotelu sice s překrásnou pláží, ale voda vám bude pouze po kotníky a všude kolem dokola budou korály. Z tohoto důvodu Vám zde přinášíme seznam těch 9- ti nejkrásnějších pláží vhodných ke koupání a plavání, pro Vaši lepší orientaci a výběr té pravé lokality pro Vás:

Belle Mare

(východní pobřeží)

Oblast kolem letoviska Belle Mare nabízí jedny z nejkrásnějších pláží na Mauritiu, lemované lesy přesličníků. Kromě víkendů nebývá přeplněná lidmi a láká zejména klidným mořem a hlubokými lagunami.

Belle Mare


Blue Bay

(jižní pobřeží)

Již samotný název napovídá, že Vás zde čeká laguna, která hraje všemi barvami modře od tyrkysové až po tamarínovou. Krásná pláž s bílým pískem, ležící nedaleko města Mahébourg je vhodná jak pro plavání, tak i zároveň pro šnorchlování, neboť zde budete co nejblíže přírodě.

Blue Bay

 


 

Flic en Flac

(západní pobřeží)

Flic en Flac je turistické centrum západního Mauritia s pěknou pláží a množstvím restaurací a hotelů. Hezké místo pro šnorchlování a zejména potápění, na rozdíl od Grand Baie spíše klidnější, s nižší frekvencí přejezdů motorových člunů a vodních lyžařů.

Flic en FlacGrand Baie

(severní pobřeží)

Oblast Grand Baie se proměnila v hlavní turistické centrum Mauritia. Někomu se bude zdát až příliš komerční zónou s vysokou koncentrací hotelů, restaurací, obchodů a tudíž i turistů. Soustřeďuje se tu proto i mnoho turistických agentur nabízejících zábavu a sportovní vyžití. Právě zde sídlí společnost Blue Safari , Captain Nemo's Undersea Walk a odtud odjíždějí katamarány na výlety ke vzdálenějším ostrůvkům.

Grand BaieIle aux Cerfs

(východní pobřeží)

Malý ostrůvek při východním pobřeží je jak vystřižený z reklamy. Velice oblíbený cíl výletníků, plážových vyznavačů i místních obyvatel je snadno dosažitelný lodí nebo motorovým člunem z pevniny z městečka Trou d'Eau Douce.

Ostrov má rozlohu 285 hektarů a je spravován hotelem Le Touessrok, kde se nachází i skvostné golfové hřiště stejného jména, ale ostrov je volně přístupný veřejnosti. U jeho břehů přistává jeden člun za druhým, takže se vyplatí jít trochu dále od kotviště lodí, kde není tolik lidí. Hned po příjezdu se stanete terčem nabídek na nejrůznější vodní sporty, na ostrově je i krásné golfové hřiště.

Kolem ostrova není tolik korálových útesů, takže šnorchlování vám zde nepřinese takový požitek jako na jiných místech Mauritia. Odliv přicházející v odpoledních hodinách promění laguny kolem ostrova v neuvěřitelně teplou lázeň, navíc se ostrov díky němu téměř spojí s vedlejším ostrůvkem Ile de l'Est, takže lze přejít z jednoho ostrova na druhý.

Ille do Cerf


Le Morne

(jihozápadní pobřeží)

Snad každý, kdo na Mauritiu už byl, mi dá za pravdu, že oblast Le Morne patří k tomu nejkrásnějšímu, co zde můžete vidět a pohled z ptačí perspektivy na toto místo se řadí mezi top mauritijské obrázky. Poloostrov Le Morne je nejzápadnějším místem Mauritia. Alespoň pro mě to bylo nejkrásnější místo na koupání s kulisou palmových hájů a impozatní horou Le Morne Brabant v pozadí. Rovněž působí klidnějším dojmem než celá oblast Grand Baie. Najdete tu několik luxusních hotelů včetně golfového hřiště. Koupání a šnorchlování na pláži hotelu Les Pavillons potěší všechny milovníky ryb a korálů, i když tu bylo docela nepříjemné mořské proudění.

Le MorneMont Choisy

(západní pobřeží)

Nejdelší pláž ostrova, Mont Choisy, se nachází na jih od zálivu Grand Baie, mezi Trou aux Biches a Pointe aux Canonniers. Krásná pláž s bílým pískem, lemovaná přesličníky, je oblíbená turisty i místními lidmi, takže tu o víkendech může být rušno. Najdete tu monument připomínající historicky první let z Mauritia na Réunion.

Mont Choisy

 Pereybére

(severní pobřeží)

Na sever od Grand Baie se mezi výběžky Pointe Église a Pointe d'Azur nachází pláž Pereybére. Lemovaná palmami a přesličníky s hlubší lagunou. Je velmi oblíbená mezi místními obyvateli, především v období školních prázdnin a o víkendech. Voda je zde hlubší než v ostatních místech, takže si zde velmi dobře zaplavete a přitom je stále klidná. Turistika tu kvete v plném proudu, což nemusí být příjemné pro všechny ty, kteří mají rádi spíše klid. Kolem pláže jezdí barevné dodávky nabízející občerstvení, pláž pak brázdí prodavači suvenýrů a čerstvých ananasů.

Pereybere

 


Trou aux Biches

(severní pobřeží)

Trou aux Biches je nádherná pláž s bílým pískem, považována za jednu z nejlepších na Mauritiu a nachází se jižním směrem od Grand Baie. Voda v laguně je zde průzračná a klidná a je ideální především pro rodiny s dětmi. Má vhodné podmínky jak pro plavání, tak i zároveň pro šnorchlování, neboť trsy korálů začínají již kousek od pobřeží.

Trou aux Biches